Elektryczne ogrzewanie powierzchni – czy warto?

Elektryczne ogrzewanie powierzchni wykonane z folii węglowej o grubości 0,4 mm może być stosowane na wiele sposobów.

Firma systems zaprezentowała folię grzewczą E-Nergy Carbon, którą można wykorzystać na wiele sposobów.
Z osuszania ścian poprzez dodatkową regulację temperatury w wannie i pod prysznicem do pełnego ogrzewania w pojedynczych, wyremontowanych pomieszczeniach lub w domach niskoenergetycznych. Podstawą systemu węglowego E-Nergy jest folia węglowa o grubości 0,4 mm, zasilana napięciem 36 V. Ciepło jest natychmiast rozprowadzane po całej powierzchni i można spodziewać się szybkiego nagrzewania – co z kolei obiecuje wydajną pracę. W przypadku E-Nergy Carbon Fleece i Carbon PET dostępne są zasadniczo dwa warianty produktu.
Włóknina węglowa E-Nergy. E-Nergy Carbon Fleece jest otwarta na dyfuzję, wyłożona polarem i zoptymalizowana pod kątem przyczepności dzięki płaskiej perforacji. Dzieje się tak, ponieważ wypełniacz ściany lub sufitu, w który wkładana jest folia, może przebić się przez perforację i stworzyć bezpieczne połączenie z podłożem. Wariant flizelinowy może być również zatopiony bezpośrednio w kleju do płytek i jako optymalny dodatek zapewnia wysoki poziom komfortu w łazience.

E-Nergy węgla PET. Wzmocniony mechanicznie węglowy PET został zaprojektowany do montażu pływającego pod laminatem i parkietem. Podłączany transformator jest tak samo częścią systemu, jak termostat pokojowy, który można również obsługiwać za pomocą aplikacji.