Jak ogrzać dom bez ogrzewania?

1. Użyj dywanów do ogrzewania domu

Dzięki zastosowaniu grubych dywanów w różnych pomieszczeniach w domu, można utrzymać odpowiednią temperaturę, ponieważ będą one znacznie lepiej izolować nieruchomość i nie będziemy stąpać po zamarzniętej podłodze. Możesz zaoszczędzić sobie niejednego przeziębienia i znacznie ograniczysz uczucie chłodu; pamiętaj, że podłoga jest miejscem, z którego pochodzi większość zimna w domu. Jest to jeden z najlepszych sposobów na udekorowanie podłogi bez konieczności prowadzenia prac budowlanych, a dodatkowo pozwoli na utrzymanie ciepła w domu.

2. Zamknij drzwi, aby ogrzać dom

Przy otwartych drzwiach będzie więcej przeciągu w domu, więc ciepło będzie rozprowadzane po całej nieruchomości i nie będzie skupione w pomieszczeniu, w którym zwykle spędzasz najwięcej godzin, np. w salonie czy sypialni. Spróbuj zamknąć wszystkie drzwi: te do sypialni, łazienki, salonu… W ten sposób utrzymasz temperaturę w pomieszczeniach.

3. Użyj kominka na drewno zamiast ogrzewania, aby ogrzać dom

Wiemy, że nie wszystkie domy je mają, ale jeśli masz szczęście mieć w domu kominek, wykorzystaj go jak najlepiej. Ogień zahartuje pomieszczenie, ogrzeje i da odpowiednią temperaturę do spokojnego czytania w fotelu z filiżanką herbaty lub kawy. A najlepsza jest cena: zdobycie drewna opałowego jest znacznie tańsze niż posiadanie włączonego ogrzewania przez cały dzień.

4. Zapal świece, aby ogrzać dom

Świece służą nie tylko do dekoracji, sprawdzają się również jako idealny element do rozprowadzania ciepła w domu, o ile pomieszczenia są niewielkie. Sztuką jest umieszczenie dużych świec w różnych pomieszczeniach domu (zawsze w miejscach, gdzie nie jest to niebezpieczne). Oprócz tego, że ocieplą dom, dadzą poczucie komfortu i pomogą wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

5. Wentylacja przez krótki czas w celu ogrzania domu

Odpowiednie wietrzenie domu to podstawa, ale staraj się nie robić tego zbyt długo lub w godzinach słabego nasłonecznienia. Wskazane jest wietrzenie w porze słonecznej i nie dłużej niż przez 15 minut. W ten sposób zachowasz ciepło wnętrza domu.

6. Udekoruj swoje ściany, aby ocieplić dom

Puste ściany sprawią, że w pomieszczeniu będzie chłodniej. Umieszczenie obrazów lub półek z książkami pomoże Ci osiągnąć cieplejszą temperaturę wewnątrz domu. W ten sposób wygenerujesz dystrybucję energii przez obiekty i zwiększysz ciepło. Ciekawe pomysły dekoracyjne znajdziesz w http://www.shower.pl