Czym są domy modułowe?

Wybrać się na wakacje i wrócić do nowego domu? Bez problemu, gdy stawia się na nowoczesne rozwiązania technologiczne, jak domy modułowe. Składa się zamówienie, dom jest budowany w fabryce i po kilku miesiącach oczekiwań zostaje w częściach przywieziony na plac, na działkę budowlaną, gdzie wszystko ze sobą zostanie ładnie połączone. Dom zbudowany w jeden dzień z gotowym kluczem do drzwi wejściowych i w stanie deweloperskim. A może pod klucz, gdy tego zapragniemy? Jeśli taka tylko nasza wola.

Budowa domów w zamkniętych fabrykach nie wymaga oczekiwania na lepszą pogodę, na kolejne pozwolenia i ciągłe oczekiwanie na specjalistów. Tam wszystko odbywa się w miarę sprawnie bez zbytnich opóźnień.

Domy w kawałkach spokojnie można przewieźć na plac budowy, gdzie powinien stać już przygotowany dźwig, który wszystko nam ładnie i równo poukłada. Wykwalifikowani pracownicy z pewnością w dobrym tempie pomogą wszystko ze sobą połączyć, by dom mógł być użytkowany przez wiele dekad. Zanim jednak wykonamy zamówienie w fabryce, zorientujmy się, czy do naszej działki prowadzą dobre drogi, które pozwolą na przejazd ciężkiego sprzętu i czy sieć energetyczna lub drzewa nie będą przeszkadzać w postawieniu ciężkiego i wysokiego dźwigu oraz jego sprawnej pracy.

Takie domy z modułów można stawiać na małych stopach fundamentowych czy też podporach systemowych stworzonych specjalnie do tego celu. Nawet w środku mroźnej zimy, choć z pewnością nie podczas zamieci śnieżnych. Takie małe ograniczenia nie powinny nas zrażać do pomysłu budowy domu bez konieczności targowania się o materiał ani zbędnych opóźnień powstających z wielu rozmaitych powodów z wykorzystaniem bardziej klasycznych metod budowy domów jednorodzinnych.

1 thought on “Czym są domy modułowe?

  1. Ciekawa technologia… zabieram się do budowania własnego domu i jestem zafascynowany budownictwem modułowym.

Comments are closed.